9 CZERWCA 2022r. - MURALLOVE ENERGIE – GRA TERENOWA

 

Gra zaczęła się spotkaniem w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego, gdzie w czasie krótkiej prezentacji zostaliśmy wprowadzeni w historię murali.
Następnie uczestnicy zabawy musieli odnaleźć w pobliżu muzeum pierwszą kopertę, w której znaleźli instrukcje i zadania do wykonania.

Podążając według wskazówek młodzież docierała do kolejnych punktów w mieście, odkrywała na trasie murale, poznawała ciekawostki z nimi związane, przesłania, które ich autorzy chcieli przekazać, a także znajdowała kolejne koperty z zadaniami, elementami graficznymi do późniejszego wykorzystania oraz wodę i przekąski dla graczy. W drodze chętni mogli wziąć udział w szybkich konkursach z drobnymi nagrodami.

Na końcu trasy uczestnicy zabawy w grupach projektowali swoje murale, w których musieli wykorzystać znalezione wcześniej elementy graficzne i hasło.
Najaktywniejsi uczestnicy projektu otrzymali nagrody, wszyscy zaś upominki i opracowane przez nas foldery o bydgoskich muralach.
Do udziału zaprosiliśmy mieszkańców bydgoskich burs i internatów. Dziękujemy naszym gościom za udział w zabawie i nie zrażenie się prognozą pogody, bo ostatecznie zaświeciło dla nas słońce :)

 

Gra została zorganizowana dzięki dofinansowaniu w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych   

BGO