AKCJA STRAJKOWA W BURSIE NR 3

Szanowni Państwo,

informuję, że w związku z wynikiem przeprowadzonego referendum strajkowego  w Bursie nr 3 w Bydgoszczy (91% pracowników bursy opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej), prawdopodobnie od  poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. aż do odwołania wystąpią trudności z zapewnieniem opieki i przeprowadzeniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych.

W związku z powyższym bardzo proszę o zgłoszenie wychowawcy do piątku tj. 5 kwietnia ewentualnej potrzeby zapewnienia opieki dla dziecka przez placówkę. Informacja ta jest dla mnie niezbędna, aby podjąć starania w zakresie prawidłowego zorganizowania opieki dla młodzieży, jeżeli w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się ogólnopolski strajk pracowników oświaty.

Ostateczną informację o liczbie strajkujących pracowników otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia strajku, czyli 8 kwietnia 2019 r. i jest to dla mnie kryzysowa sytuacja.

Bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony i pomoc w opiece nad dziećmi.

O sytuacji w placówce, w kontekście możliwości zapewnienia opieki będę informowała Państwa poprzez bursową stronę internetową.

 

Z wyrazami szacunku i wiarą w rozwiązanie sporu

Alicja Pućka

Dyrektor Bursy nr 3